Jakie kwiaty wybrać na Walentynki?

Niepodzielnie od kilkunastu lat na Święto Zakochanych królują czerwone róże. Co jednak jeśli nasza wybranka nie lubi tych kwiatów?

Dlaczego czerwień?

Czerwony kojarzy nam się z namiętnością i gorącymi uczuciami. Same Walentynki obchodzone w Polsce są od niedawna czyli od lat 90. Tradycja przyszła do nas z zachodu i została z nami na dłużej. Za to w Chinach kolor czerwony to kolor sukni ślubnych i ma zwiastować szczęście.

Połowa lutego to powolne przebudzenie wiosny i to Rzymianie jako pierwsi świętowali w tym czasie luperikalia czyli festyn ku czci boga płodności. Katolicy za to 14 lutego powinni kojarzyć ze śmiercią biskupa Walentego, który mimo zakazów stawał po stronie miłości i błogosławił śluby legionistów. Domyślacie się, że to nasz Święty Walenty 🙂

14 luty jest to więc połączenie różnych historii, jednak każdy powód, żeby świętować miłość jest dobry 🙂 Czerwone róże to klasyka zawsze się sprawdzą a na widok ogromnego bukietu każdej kobiecie szybciej bije serce.

Co jeśli nie czerwony na Walentynki?

Czerwony może nam się wydawać przereklamowany; wtedy warto pójść w delikatniejszą wersję czerwieni…romantyczny, delikatny, subtelny. Róż. Z powodzeniem zamiast czerwonej róży na Walentynki możemy zakupić różowe róże – zdecydowanie będą lepszej jakości, a ukochanej sprawią tyle samo radości. Tak samo jak w przypadku czerwieni nie musimy opierać się tylko na kolorze różowym. W Walentynki w kwiaciarni Kwiatki Kaśki znajdziecie gotowe propozycje. Wiemy, że Wy Panowie lubicie mieć przygotowany wybór.

Skupiając się na samych kolorach nie zapomnijmy o bieli. Biała róża to symbol niewinności, ale też przyjaźni i podziwu. Ciekawą tradycją ślubną było przysyłanie swojej ukochanej kwiatów. Od dnia zaręczyn do dnia ślubu kolory kwiatów musiały być coraz intensywniejsze. Zaczynano więc na bieli poprzez róż, aż do płomiennej czerwieni jako symbolu narastających gorących uczuć. Może ta historia Was do czegoś zainspiruje?

Święto zakochanych…a co z singlami? Miłość to emocja, która towarzyszy nam w stosunku do różnych osób. Dlaczego nie obdarować małym kwiatkiem najlepszej przyjaciółki, mamy albo sąsiada? Myślę, że każda okazja, żeby docenić osoby, które mamy naokoło siebie jest pretekstem do świętowania.

Coś oryginalnego na Święto Zakochanych

Może coś zdecydowanie trwalszego? Pandemia w 2020 roku spowodowała, że znacznie bardziej zaczęliśmy interesować się naszymi wnętrzami, a co za tym idzie wiele osób odkryło w sobie pasję do uprawy roślin doniczkowych.

Doniczka w stonowanym kolorze dopasuje się do każdego wnętrza, a ciekawy okaz roślinny może stać się ozdobą każdej dżungli w mieszkaniu. Dodatek serduszka (nie musi być wcale czerwone) i voila! Mamy wspaniały prezent z walentynkowym akcentem. Dla Pań, które nie mają daru utrzymania roślin żywych przy życiu polecam sukulenty i kaktusy. Można wtedy śmiało mówić…moja miłość do Ciebie jest tak trwała jak ten kwiat.

Róże z filmu „Piękna i Bestia”

Tak, we florystyce też mamy trendy i idziemy z duchem czasu! Nowoczesne metody przedłużania życia kwiatów ciętych doprowadzają nas do stabilizacji kwiatów – dzięki temu elementy roślinne zachowują kolor przez długi długi czas, aż do dwóch lat! Kto oglądał film „Piękna i Bestia” ? Możecie teraz podarować różę w szkle Waszej wybrance!
Jest to jeden z Waszych ulubionych prezentów na Walentynki więc w tym roku oprócz czerwonej róży do wyboru będziecie mieć też dwa odcienie różu. Ciekawi? Wpadnijcie na naszego facebooka zobaczyć jak takie dekoracje wyglądają albo bezpośrednio do kwiaciarni Kwiatki Kaśki na Grochowskiej 280.

Jeśli zakupiliście już róże zajrzyjcie do naszego wcześniejszego artykułu o ich pielęgnacji 🙂

Zapraszamy do kwiaciarni Kwiatki Kaśki znajdującej się na Warszawskim Grochowie pzy ul. Grochowska 280, 03-841, Warszawa wejście w bramie.