Umowa z florystą w czasach pandemii

2021 ze swoją nieprzewidywalnością nauczył nas tylko jednego – trzeba dostosować się do panujących warunków. Na dzień dzisiejszy czyli styczeń 2021 nie ma możliwości organizacji wesel. Co więc robić? Czekać czy organizować ślub i wesele wszystko jakby nigdy nic?

Ciężko jest ustalić co się wydarzy w sezonie ślubnym 2021 i co zaplanuje dla naszej branży rząd. Za to my ze swojej strony po doświadczeniach z zeszłego roku dotyczących planowania wesela jesteśmy bogatsi w wiedzę. Dlatego cały proces zamawiania kwiatów na ślub i wesele uprościliśmy do minimum.

Umowa ślubna na co zwrócić uwagę?

Wiele florystów zmieniło swoje umowy ślubne. Cała załoga Kwiatki Kaśki chce żeby dzień Waszego ślubu był wyjątkowy i jak najmniej obarczony nerwami. Dobra organizacja i logistyka to umiejętności które pozwalają nam na zaproponowanie ulepszonej wersji dla Waszych dekoracji ślubnych. Nie mamy minimalnego progu zamówienia, możecie zamówić tylko wiązankę ślubną i dodatki lub dekoracje do domu. Nie podpisujecie też z nami klauzuli, że zamówienie maksymalnie może się zmienić o 10%. To nie jest niczyja „wina”, że z zaproszonych 120 gości przyjdzie tylko połowa i potrzebne będzie Wam ileś dekoracji na stoły weselne mniej. Średnio w 2020 roku śluby zmniejszały się właśnie o około 50% gości.

Zadatek który wpłacacie to 200zł. Ta kwota włączona jest w całościową wycenę dekoracji i rezerwuje nasz czas dla Was na odpowiednią datę. Przy zmianie terminu ślubu – nie ma problemu po prostu przenosimy wszystko na nowy termin. Zwykle wiąże się to z kompletną zmianą wizji dekoracji na salę weselną, bo dostępne są inne rodzaje kwiatów. Bukiet ślubny jako ważny dodatek w stylizacji Panny Młodej zwykle zachowujemy ten sam. Wszelkie zmiany dozwolone – termin, kwiaty, ilość dekoracji. Różne są sytuacje w życiu może się też okazać, że chcecie odwołać lub przenieść ślub na nie-wiadomo-kiedy. Wtedy w kwocie 200zł zrealizujemy dla Was dowolną dostawę kwiatową.

Pałac Czosnowskich dekoracja

Ile czasu przed ślubem musisz podpisać umowę z florystą?

Najlepiej rozpocząć rozmowy o ok rok – pół roku przed datą Waszego ślubu. U nas najpierw rezerwujecie sam termin, od razu możemy też wycenić dekorację. Z mojego doświadczenia im bliżej daty tym więcej pojawia się pomysłów więc to miesiąc przed musimy mieć ostateczną wersję zaplanowanych dekoracji. Oczywiście może Wam się przypomnieć o bukietach dla mam, albo płatkach do sypania. Miesiąc to jednak długo…dlatego skróciliśmy ten czas do tygodnia. Maksymalnie na tydzień przed ślubem musicie nam podać ostatecznie ilość dekoracji.

Płatności dzielimy zwykle na zadatek i na dwie części. Możecie wykonać przelew, zapłacić kartą lub gotówką na miejscu w kwiaciarni.

Mam nadzieję, że znając „ryzyko” podpisania umowy z nami nie będziecie się bać 🙂

Do zobaczenia w kwiaciarence Kwiatki Kaśki na Grochowskiej 🙂

Flowerbox z niebieską ostróżką